Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Balıkesir’de Sporculara Malzemeler Hediye Edildi

Balıkesir’de Sporculara Malzemeler Hediye Edildi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Birleşmiş Milletler 75. Yıl Gençlik Merkezi’nde Düzenlenen Tören

Balıkesir’de gerçekleştirilen törende, atletizm, güreş, judo ve yüzme branşlarında mücadele eden 85 sporcu, şort, eşofman, tişört, yağmurluk, çanta ve ayakkabı gibi spor malzemeleriyle hediye edildi.

Balıkesir’in Sporcu Yetiştirme Potansiyeli

Balıkesir Valisi İsmail Ustaoğlu, törende yaptığı konuşmada, Balıkesir’in kültürü, tarihi ve turizmiyle beraber sporu ve sporcularıyla da ön plana çıktığını belirtti. Vali Ustaoğlu, Balıkesir’in Türkiye’yi başarıyla temsil eden sporcular yetiştirdiğini söyleyerek, kentin kaliteli eğitim imkanlarına sahip tesisler inşa ettiğini ifade etti.

Gençlere Destek Ve Spor İmkanlarının Artması

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ise gençlere yönelik yapılan yetenek taramaları sonrasında sporcu eğitim merkezlerinin antrenörler eşliğinde sporcular yetiştirdiğini anlattı. Yılmaz, kentte gençlerin spor yapması için imkanların arttığını dile getirerek, büyükşehir belediyesi olarak gençlere daima destek olacaklarını vurguladı.

Yeni Şampiyonlar Yetiştirmek İçin Gençlere Destek

Gençlik ve Spor İl Müdürü Adem Özalp, törende yaptığı konuşmada, yeni şampiyonların yetişmesi için gençlere olan desteğin devam etmesi gerektiğini vurguladı. Özalp, kentte birçok tesis yatırımının devam ettiğini ve yeteneklerin keşfedilmesinin önemine değindi.

Sporculara Malzemeler Takdim Edildi

Törene katılan Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz ve İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı’nın da hazır bulunduğu törende, sporculara malzemeleri takdim edildi. Programın ardından kurumlar arası işbirliği protokolü imzalandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir