Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bakan Uraloğlu: Bayram Tatili Boyunca Kara Yollarında Alınan Önlemler

Bakan Uraloğlu: Bayram Tatili Boyunca Kara Yollarında Alınan Önlemler

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Kara Yollarında Alınan Önlemler

Bakan Uraloğlu, bayram tatili süresince yaşanabilecek trafik yoğunluğu nedeniyle 68 bin 655 kilometrelik yol ağında tüm önlemlerin alındığını belirtti. En yoğun seyahatin gerçekleştiği kara yollarında 7 gün 24 saat esasına göre çalışıldığını vurguladı.

Akıllı Ulaşım Sistemleri İle Takip

Bayram trafiğinin Karayolları Genel Müdürlüğü Akıllı Ulaşım Sistemleri Merkezi’nden anlık olarak takip edildiğini belirten Uraloğlu, sensör, kamera ve sistemler aracılığıyla toplanan verilerin merkezden koordine edildiğini açıkladı.

Trafik Güvenliği İçin Önemli Adımlar

Uraloğlu, yoğun trafik ve kazaların önlenmesi amacıyla alınan önlemlerin, tatil boyunca yolcuların güvenliğini sağlamak için büyük önem taşıdığını vurgulayarak sürücülerin de dikkatli olması gerektiğini belirtti. Emniyet kemeri takmak, hız sınırlarına uymak ve cep telefonu kullanmamak gibi kurallara uymaları gerektiğini hatırlattı.

Yol Bakım ve Onarımları

Yol yapım, bakım ve onarım çalışmalarının devam ettiği kesimlerde Kurban Bayramı tatili süresince zorunlu olmadıkça çalışmalara ara verildiğini belirten Uraloğlu, sürücülerin belirtilen hız limitlerine uymalarının önemine dikkat çekti. Ayrıca, seyahatlerin gün içinde uygun saatlere yayılması ve aceleci davranışlardan kaçınılması gerektiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir