Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Azerbaycan Savunma Bakanlığı Fransa’yı Eleştirdi

Azerbaycan Savunma Bakanlığı Fransa’yı Eleştirdi

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Azerbaycan’ın Uyarılarına Rağmen Ölümcül Silahlar Sağlanması

‘Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan’ın uyarılarına rağmen Ermenistan’a ölümcül taarruz silahları sağlamasının Fransa’nın Güney Kafkasya’daki provokatif faaliyetlerinin kanıtı olduğu belirtildi.

Fransa’nın İkiyüzlü Politikası

Açıklamada, Fransa Savunma Bakanlığının 2023’te Ermenistan’a sadece savunma amaçlı silahlar sağlayacaklarını beyan ettiği fakat öldürücü silahlar sağladığı hatırlatılan açıklamada, bu durumun Fransa yönetiminin “ikiyüzlülüğünün bir başka tezahürü” olduğu ifade edildi.

Fransa’nın Provokatif Faaliyetleri

Açıklamada, Fransa’nın Güney Kafkasya’da militarizasyon ve jeopolitik entrika politikası izlediği belirtilerek, Macron rejiminin Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki normalleşmenin ve bölgede sürdürülebilir barışın sağlanmasının önünde engel oluşturduğu vurgulandı.

Sömürgecilik Politikaları ve Ermenistan’ın Silahlandırılması

Fransa’nın sömürgecilik siyaseti hatırlatılarak, Ermenistan’ın işgalci bir devlet olduğu belirtilen açıklamada, Fransa’nın Ermenistan’ı silahlandırmasının yeni bir savaşa zemin hazırladığı ifade edildi.

Fransa’nın Dezenformasyon Kampanyası

Açıklamada, Fransa’nın sömürgecilikten miras kalan sorunlarını çözmek yerine Azerbaycan’a karşı kara propaganda ve dezenformasyon kampanyası yürüttüğü belirtilerek, Güney Kafkasya’da durumun gerginleşmesinin sorumluluğunun Ermenistan yönetimi ile Macron diktatörlüğüne ait olduğu vurgulandı.

Fransa’nın Ermenistan’a Silah Satışı

Fransa Savunma Bakanı Sebastien Lecornu ile Ermeni mevkidaşı Suren Papikyan, Ermenistan’a Caesar topçu sistemi satışına ilişkin anlaşma imzalamıştı. Caesar topçu sistemleri, Fransız savunma sanayisi şirketi Nexter tarafından üretiliyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir