Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Ayakapı Hamamı’nın Kurtarılması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Ayakapı Hamamı’nın Kurtarılması İçin İmza Kampanyası Başlatıldı

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Berkay Hacımustafa, Mimar Sinan’ın Eserini Kurtarmak İçin Harekete Geçti

‘Mimar Sinan’ın son eserlerinden biri olan Ayakapı Hamamı, harap durumunda ve satışa çıkarıldı. Vatandaş Berkay Hacımustafa, hamamın kurtarılması için imza kampanyası başlattı.

Change.org’da Kampanya Başlatıldı

Berkay Hacımustafa, Change.org’da “Mimar Sinan’ın Son Eserinin Kurtarılması ve Restorasyonu için İBB Harekete Geçmeli” başlığıyla kampanya başlattı. Kısa sürede bin 390’dan fazla kişi kampanyayı destekledi.

Ayakapı Hamamı’nın Tarihi

Ayakapı Hamamı, Mimar Sinan’ın vefatından önce inşa ettiği son eserdir. 3. Murad’ın annesi Nurbanu Sultan tarafından eşi adına 1582 yılında yaptırılmıştır. Tarih boyunca farklı isimlerle kullanılan hamam, son yıllarda özel mülkiyete geçmiştir ve harap durumdadır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne Çağrı

Berkay Hacımustafa, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne seslenerek hamamın satın alınması ve restorasyonunun başlatılması için adımlar atılmasını talep etmektedir. Hamamın tarihi ve kültürel değerinin korunması için destek çağrısında bulunmuştur.

Berkay Hacımustafa’nın Çağrısı

Berkay Hacımustafa, “İstanbul’un tarihine ışık tutan Ayakapı Hamamı’nı kaybetmemeliyiz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne sesleniyorum, lütfen hamamı kurtaralım ve restorasyonunu gerçekleştirelim.” şeklinde çağrıda bulunmuştur.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir