Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri İçin Erken İhbar Radarı Sistemlerini Teslim Etti

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri İçin Erken İhbar Radarı Sistemlerini Teslim Etti

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

ASELSAN, Gölbaşı Tesisleri’nde Tören Düzenledi

ASELSAN, Türk Silahlı Kuvvetleri için yerli ve milli olarak geliştirilen ülkenin en uzun menzilli radarı olan erken ihbar radar sistemlerinin ilk teslimatı için ASELSAN Gölbaşı Tesisleri’nde tören düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Görgün’den Açıklamalar

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün, radar sistemlerinin harp alanı ve sınır güvenliği açısından önemini vurgulayarak, yaklaşık 30 yıldır radar alanında çalışmalar yürütüldüğünü belirtti. Görgün, havadan keşif, gözetleme, sınır gözetleme, deniz platformları, hava savunma sistemleri, füze sistemleri, arama gözetleme, atış kontrol, takip ve silah tespit alanlarında yeni teknolojilerde ülkeyi öne çıkaracak çalışmaların yapıldığını ifade etti.

ALP 300-G Radar Sistemi ve Özellikleri

Görgün, teslim edilen radarın ALP 300-G olarak adlandırıldığını ve 500’e yakın sayısal haberleşme yapabildiğini, saniyede 81 DVD’nin içeriğini işleyebildiğini açıkladı. ALP 300-G’nin çözünürlük, menzil ve doğruluk bakımından diğer ülke radarlarından üstün olduğunu belirtti.

ASELSAN Genel Müdürü Akyol’dan Açıklamalar

ASELSAN Genel Müdürü Ahmet Akyol, radar alanında önemli başarılar elde ettiklerini belirterek, ALP 300-G ve alçak irtifa radarı ile erken ihbar ve hava savunma radar ailelerinde önemli adımlar attıklarını aktardı. Akyol, Türkiye’nin radar ihtiyaçlarını milli olarak karşılayabilecek seviyeye geldiklerini ve gelecekteki teknolojilere hazırlandıklarını vurguladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir