Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AKP’den Kongre ve İstişare Toplantısı Açıklaması

AKP’den Kongre ve İstişare Toplantısı Açıklaması

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

AKP, Olağan Kongre Sürecini Ekim Ayında Başlatıyor

AKP kaynaklarından alınan bilgilere göre, Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde gerçekleştirilen 31’inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda partinin olağan kongre sürecinin ekim ayında başlayacağı öğrenildi. Sürecin önce yerelden başlayacağı, genel kongre ile sonlanacağı belirlendi. Genel kongrenin tarihi ise henüz açıklanmadı. Ayrıca, haziran-ekim arasında parti teşkilatlarının ‘Türkiye Buluşmaları’ ve ‘İstişare Toplantıları’ düzenleyeceği öğrenildi.

Kampta Birinci Gündem Gazze’deki Katliam Siyaseti

AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ’31’inci İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’ devam ederken yaptığı açıklamada, “Bu seferki temamız; ‘Türkiye’nin Ortak Aklı’ çerçevesinde gerçekleşiyor. Birinci konumuz Gazze’de gerçekleşen bu katliamlar konusundaki değerlendirmelerimizi ve Türkiye’nin duruşu konusunda Cumhurbaşkanımızın açış konuşmasında belirttiği çerçevedeki siyasetimizin bundan sonra da sürdürüleceğidir.” dedi.

Çelik, yarın sabah adalet, güvenlik ve dış politika oturumu ile başlayacaklarını belirterek, “Adalet, iç güvenlik ve dış politikada bakanlarımızın sunumları olacak. Daha sonra yine bir istişare kampı geleneği olarak Cumhurbaşkanımız başkanlığında bütün heyetin katılımıyla soru-cevap şeklinde bir istişare toplantısı gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.

Filistin’in Tanınmasında Ciddi İlerleme Kaydediliyor

Çelik, Gazze’deki katliam siyasetinin gündemlerinin başında olduğunu belirterek, “Bugün Miloseviçlerin yaptığının kat ve kat fazlasını Netanyahu gerçekleştirmektedir. O sebeple dünyanın buna ‘dur’ demesinin zamanı gelmiştir.” dedi.

Soru üzerine tasarruf tedbirleri konusunda konuşan Çelik, “Tasarruf tedbirleri her alanda geçerli. Bu kamp geleneksel olarak bir istişare kampı olduğu için gerçekleşiyor; ama tabii bunu minimum düzeyde bu bahsettiğiniz tedbirlere uyarak minimum düzeydeki bir şeyle, imkanla gerçekleştirmiş oluyoruz. Ama tabii siyaset memleketin meselelerinin konuşulması meselesidir. Tasarruf da memleket için yapılıyor. Siyaset de onun için bu çerçevede gerçekleşiyor.” şeklinde yanıtladı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir