Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Afrika’da Filistin Protestosu: Büyükelçiler ve Göstericiler Bir Arada

Afrika’da Filistin Protestosu: Büyükelçiler ve Göstericiler Bir Arada

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Senegal’de Filistin Protestosu

Afrika Arabuluculuk, Yönetim ve Çatışma Çözümü Örgütü (AMGRC) ile Filistin’in Dakar Büyükelçiliği organizasyonuyla Dakar’daki Malick Sy Caddesi’nde toplanan yüzlerce kişi Milinaire Anıtı’na yürüdü.

Kalabalık Filistin İçin Sloganlar Attı

Gösterinin organizatörleri tarafından dağıtılan Filistin bayraklı beyaz tişörtler giyen kalabalık, “Özgür Filistin”, “Katil İsrail”, “Filistin’i özgürleştirin” sloganları attı.

Büyükelçiler ve Göstericiler Kol Kola

Gösteriye Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Nur Sağman, Filistin’in Dakar Büyükelçisi Nasser Abdallah, Pakistan’ın Dakar Büyükelçisi Saime Sayed ile Lübnan, Küba ve Libya’nın Dakar Büyükelçileri katıldı.

Afrika Ülkeleri Filistin Desteğini Artırıyor

Filistin Büyükelçisi Abdallah, Afrika ülkelerinin Filistin konusundaki duruşunu sağlamlaştıracağına inandığını belirterek, “Tüm dünyada Filistin meselesiyle ilgili büyük değişimler oluyor. Afrika ülkelerinin de zaman içerisinde Filistin konusundaki duruşunu sağlamlaştıracağını düşünüyorum.” dedi.

Türkiye Büyükelçisi Sağman: “Filistin İçin Sesimizi Çıkarıyoruz”

Türkiye’nin Dakar Büyükelçisi Sağman, dünyanın bu zulme dur demesi gerektiğini vurgulayarak, “Artık 2024 yılındayız, Filistin meselesini çözmemiz lazım.” dedi. Sağman ayrıca Türkiye’ye Filistin konusundaki hassasiyet nedeniyle büyük bir minnet ve hayranlık olduğunu belirtti.

Pakistan Büyükelçisi Sayed: “Filistin Davasını Savunacağız”

Pakistan’ın Dakar Büyükelçisi Sayed, Pakistan halkı ve devletinin Gazze ile dayanışma içinde olduğunu vurgulayarak, “Sonuna kadar Filistin davasını savunacağız.” dedi.

Bu duygusal protestoya katılanlar arasında Türk yemekleri haftası kapsamında Dakar’da bulunan Türk şef Yunus Emre Akkor da, kadın, çocuk, sivil tanımadan yapılan bu soykırıma “dur” demenin önemine dikkat çekerek, “Bugün, yarın ve daima Filistin’in yanındayız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir