Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adana’daki Deprem Faciasıyla İlgili Gelişmeler

Adana’daki Deprem Faciasıyla İlgili Gelişmeler

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Apartmanın Yıkılması ve Soruşturma

Adana merkez Çukurova ilçesinde 6 Şubat 2023 depremlerinde Tutar Sitesi’nin C Blokunun yıkılması sonucu 63 kişi hayatını kaybetti, 12 kişi yaralandı. Yapılan soruşturma sonunda, apartmanın teknik uygulama sorumlusu ve inşaat mühendisi Cüneyt Akkaya hakkında 22 yıl 6 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Baba-Oğul Hakkında Soruşturma

Yapılan yeni raporla birlikte, daha önce tanık olarak dinlenen Bekir ve oğlu Osman Baloğlu’nun binada tadilat yaparak zarar verdiği tespit edildi. Gözaltına alınan baba-oğul tutuklanarak soruşturma başlatıldı.

Duruşmada İlginç İfadeler

Müştekilerden Cemile Teke, binada tadilat yapan iş yeri sahiplerinin kolonları kestiğini iddia ederek, belediyenin bu duruma müdahale etmediğini belirtti. Ayrıca, iş yeri sahiplerinin tehditlerine maruz kaldıklarını ifade etti.

Belediyenin İzni Tartışması

Bina sakinlerinden Ozan Bulut Çetinkaya, daireyi satın aldıklarında belediyeden izin aldıklarını düşündüklerini ancak daha sonra bu iznin aslında olmadığını öğrendiklerini söyledi.

Soruşturmalar ve İlerleyen Süreç

Mahkeme heyeti, devam eden soruşturmalardan sonra davalara ilişkin kararın bekleneceğini ve Belediye görevlileri hakkında soruşturma başlatılması için duruşmayı erteledi. Müşteki avukatları, sorumluların en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir