Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD’de 2020 Başkanlık Seçimleri: Trump Ankette Önde

ABD’de 2020 Başkanlık Seçimleri: Trump Ankette Önde

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

Trump, Biden’ı 2 Puan Farkla Geçti

ABD’de kasımda yapılacak 60. başkanlık seçimlerine yaklaşılırken, Reuters ile Ipsos’un ortak yaptığı ankete göre, 2020’de Biden karşısında kaybeden Trump, rakibinin 2 puan önünde çıktı. Cumhuriyetçi Trump’a oy vereceğini söyleyen seçmenlerin oranı yüzde 41 iken, Demokrat Biden’ı tercih edeceğini belirten seçmenlerin oranı yüzde 39 olarak belirlendi. Ankete katılanların yüzde 20’si kararsız olduğunu ya da oy vermeyi düşünmediğini beyan etti.

Real Clear Politics Anketlerine Göre Durum

Ülke genelindeki seçim anketlerini derleyen Real Clear Politics’e göre (RCP), Trump’ın az farkla da olsa Biden’ın önünde olduğu görünüyor. RCP’de yer alan son 9 anketin ortalamasına göre Trump, oyların yüzde 45.2’sini alırken, Biden ise yüzde 44.8’de kaldı.

Ön Seçim Süreci Tamamlandı

5 Kasım’daki başkanlık seçimleri öncesinde ABD’de yapılan ön seçim sürecinde Demokratlarda Biden, Cumhuriyetçilerde ise Trump yeterli delege sayısına rahat bir şekilde ulaşmıştı. Demokrat Parti’de resmi başkan adayının ilan edileceği parti kongresi 19-22 Ağustos tarihleri arasında Chicago’da, Cumhuriyetçi Parti’de ise 15-18 Temmuz tarihleri arasında Milwaukee’de yapılacak.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir