Borsakredi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD Halkının Dış Politika Algısı Değişiyor: Ankete Göre Washington’ın Dış İlişkilere Müdahalesine İlişkin Yeni Veriler

ABD Halkının Dış Politika Algısı Değişiyor: Ankete Göre Washington’ın Dış İlişkilere Müdahalesine İlişkin Yeni Veriler

Borsa Kredi Borsa Kredi - - 2 dk okuma süresi
0

ABD Halkı Dış Politikada Washington’a Daha Az Müdahale İstiyor

AP-NORC Poll’ünün son anketine göre, Amerikan halkının büyük bir kısmı, Washington yönetiminin dünya siyasetine daha az karışmasını tercih ediyor. Ankete katılanların yüzde 40’ı, ABD’nin uluslararası çatışmalara daha az aktif rol almasını destekliyor. Bu oran, Demokratlarda yüzde 25, Cumhuriyetçilerde yüzde 53 ve bağımsızlarda yüzde 47 olarak belirlendi.

Cumhuriyetçilerin Çoğunluğu Dünya Siyasetinde Daha Pasif Bir Rol İstiyor

Cumhuriyetçiler arasında özellikle Ukrayna konusunda daha az aktif bir tutum isteyenlerin oranı dikkat çekiyor. Ankete göre, Cumhuriyetçilerin yüzde 53’ü, ABD’nin Ukrayna’daki çatışmalara daha az müdahil olmasını destekliyor. Bunun yanı sıra, Demokratların yüzde 50’si mevcut politikayı yeterli buluyor.

Gazze Krizi ve ABD’nin Rolü

Ankete göre, katılımcıların yüzde 36’sı ABD’nin Gazze krizi çözümünde daha az aktif olmasını isterken, yüzde 41’i mevcut politikayı yeterli ve uygun buluyor. Özellikle ABD’nin İsrail’e verdiği destek eleştiri alırken, ABD halkının genel anlamda iç politika başlıklarını dış politikaya göre daha fazla önemsediği görülüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir